Kosmėjos yra žydintis augalas kilęs iš Meksikos, Centrinės Amerikos ir šiaurinės Pietų Amerikos. Kosmėjas į Madridą atvežė XVI amžiaus ispanų tyrinėtojai, o Anglijos ambasadoriaus Ispanijoje žmona surinko kosmėjų sėklas ir su jomis grįžo į Angliją 1700-ųjų pabaigoje. Prireikė penkiasdešimties metų, kad kosmėjos rastų savo kelią atgal į Amerikos žemyną kaip populiariausios sodų gėlės.

Lotyniškas gėlės pavadinimas yra ‘cosmos’. Taip jas pavadino ispanų kunigai, auginę jas savo soduose Meksikoje misijų metu. Juos taip suintrigavo išskirtinis, tvarkingas gėlių žiedlapių išdėstymas, kad jie pavadino augalą nuo graikiško žodžio ‘kosmos’, reiškiančio „visatos puošmena, tvarka ir harmonija“.

Ir jeigu Jūsų terasose ar balkonuose dar liko vietos, tai būtinai ją užpildykite kosmėjomis! Lai ši gėlė, kuri siejama su paprastumu, džiaugsmu ir grožiu, žydės pas jus iki pat žiemos. Tikrai taip, jos atsparios iki -5 laipsnių šalčio!

Turime ne tik tradicinių, bet ir įmantrių kosmėjų veislių. Pavyzdžiui, šokoladinė kosmėja ne tik pasižymi tamsiai rausvai rudais, beveik juodais žiedlapiais, bet ir turi šokolado kvapą.

Susisiekite su mumis ir mes sukursime bei pasodinsime Jūsų šios vasaros kompoziciją.