Paprastai nepaprasta Lobuliarija – vasaros kvapnioji puošmena – dar kitaip alysius arba tiesiog vadinama medučiu, nes kvepia medumi!

Nuo seno ši gėlė buvo vadinama alysiumi (lotyniškai “Alyssum”), kol maždaug prieš 50 metų mokslininkai perkėlė į Lobularija gentį. Tuo tarpu senasis pavadinimas kilęs iš lotyniškos frazės “ne pamišęs”, nes senovėje Romėnai šią gėlę naudoję pasiutligei gydyti.

Lietuvoje dažniausiai auginama rūšis – pajūrinės lobuliarijos (lot. Lobularia maritima). Na ir kas atsisakytų balkone ar terasoje to svaigaus medaus kvapo tarsi šilto atostogų vėjelio nuo jūros.

Žydi baltais, rožiniais, violetiniais, alyviniais žiedais, kurie viršuje susitelkę į tankias kekes. Geriausiai atrodytų pakabinamuose vazonuose arba lovelių kraštuose, apvaduose. Su jomis taip pat galima kurti įvairias kompozicijas ar sodinti po aukštaūgiais augalais, kur sudarytų svyrantį kilimą. Ir svarbiausia – praktiškai minimali priežiūra!

Ji taip pat yra valgoma, tačiau retai rasite ją įtrauktą į valgomų augalų sąrašus, nes tikriausiai yra ir skanesnių augalų. Tačiau kompanioninės sodininkystės šalininkai teigia, kad tai yra puikus augalas apsaugantis daržoves. Pagalvokite apie kvapniuose žieduose skendinčias.. tarkime bulves! Į tokį daržą bėgtų džiaugtis net vaikai.

Susisiekite su mumis ir papuoškite savo aplinką! Težydi balkonai ir terasos!