Mes dažniausiai žinome Lobelijas, kaip balkonų ir terasų karalienes, kurios iš vieno daigelio tarsi žydru magišku patalu apkloja visą vazoną. Tai ypatingas augalas kuriant kilimines vejas ar naudojant užpildymui po dideliais augalais, ar pakabinamuose vazonuose. Be to, tai minimalios priežiūros reikalaujantis augalas, kuris pasižymi didžiule žiedų gausa ir džiugina iki pat stipresnių šalčių.

Lobelija yra plačiai paplitęs augalas Europoje, Azijoje ir Amerikoje, kurio priskaičiuojama virš 400 skirtingų rūšių; net Lietuvoje yra natūraliai auganti rūšis – Ežerinė Lobelija. Kadangi tai plačiai paplitęs ir daugybę amžių auginamas ir veisiamas augalas, jis turi ir žymiai įdomesnę istorijos pusę.

Dabartinis Lobelijos pavadinimas kilęs iš 18 amžiuje gyvenusio prancūzų botaniko pavardės. Tačiau iki to laiko Europoje, tai buvo vadinama Indėniškuoju tabaku, mat turi ilgą istoriją ir Amerikos vietinių gyventojų buvo plačiai naudojama gydymui nuo įvairių kvėpavimo takų ligų (astmos, bronchito, plaučių uždegimo, kosulio). Dar ir dabar Lobelijų arbata yra naudojama kaip liaudiška priemonė padedanti iš organizmo išsivalyti gleivėms. Istorija sako, kad indėnai suko ir rūkė Lobelijas taip gydydamiesi nuo astmos. Ir nors džiovintas augalas turi panašų į tabako kvapą, jame nėra nikotino. 20 amžiuje Amerikoje gydytojai netgi siūlydavo Lobelijos produktus kaip pakaitalą norint mesti rūkyti. Šiandieniniai mokslininkai taip pat atrado, kad Lobelijos ypač skatina išsiskirti laimės hormono – dopamino – kiekį smegenyse ir gali būti naudojama kaip priemonė gydyti depresiją ir nerimą.

Susisiekite su mumis ir mes padėsime šias, tik iš pirmo žvilgsnio gležnas bet ypatingas, meilę ir atsidavimą simbolizuojančias Lobelijas įkomponuoji į Jūsų pageidaujamą šios vasaros kompoziciją!